Pomerite granice svojih profesionalnih mogućnosti

Centar za profesionalnu sertifikaciju menadžera organizuje sledeće vrste opštih obuka: Integralna menadžment obuka, Menadžment i specijalizovane menadžment discipline, Upravljanje projektima i Strateško upravljanje programom/portfoliom projekata.

Karakteristike opštih obuka

Integralna menadžment obuka je petodnevni program koji sumarno obrađuje sve bitne menadžerske aspekte, kao što su menadžment i liderstvo, upravljanje promenama, upravljanje kvalitetom i izlaznim rezultatima, korišćenje informacija za unapređenje performansi, kreiranje planova i budžeta, postizanje efektivnih performansi i kreiranje timova i drugo.

Nakon obuke, kandidat dobija sertifikat o odslušanoj obuci. Ukoliko se kandidat odluči za polaganje testa, nakon uspešnog polaganja testa dobija sertifikat Fakulteta organizacionih nauka o uspešno položenom programu Integralni menadžment.

Menadžment i specijalizovane menadžment discipline predstavlja obuku koja obuhvata sledeće tematske oblasti:

• Rukovođenje, motivacija, liderstvo;
  • Strateško upravljanje performansama;
  • Upravljanje promenama u organizaciji;
  • Upravljanje projektima;
  • Upravljanje projektima pomoću Microsoft Project-a;
  • Efektivni sastanci i upravljanje vremenom.

Nakon obuke, kandidat dobija sertifikat o odslušanoj obuci. Ukoliko se kandidat odluči za polaganje testa, nakon uspešnog polaganja testa dobija sertifikat Fakulteta organizacionih nauka o uspešno položenom programu Menadžment i specijalizovane menađžment veštine.

Upravljanje projektima je petodnevni program koji sumarno obrađuje principe i domene upravljanja projektima, kao i funkcionalne oblasti upravljanja projektima prema PMI standardu: upravljanje obuhvatom, upravljanje vremenom, upravljanje troškovima, upravljanje ljudskim resursima, upravljanje kvalitetom, upravljanje ugovaranjem, upravljanje rizicima i upravljanje komunikacijom.

Nakon obuke, kandidat dobija sertifikat o odslušanoj obuci. Ukoliko se kandidat odluči za polaganje testa, nakon uspešnog polaganja testa dobija sertifikat Fakulteta organizacionih nauka o uspešno položenom programu Upravljanje projektima.

Strateško upravljanje programom/portfoliom projekata je napredna obuka za učesnike koji imaju iskustva u upravljanju projektima i pripremi, analizi, formulaciji i sprovođenju strategije. Obuka obuhvata sledeće oblasti:

• Implementacija strategije kao faza upravljanja strategijom (strategijskog menadžmenta) sa akcentom na vezu sa projektima/programima/portfoliom projekata;
  • Program management office (PMO), Strateško upravljanje projektom (portfoliom) – EPPM;
  • Upravljanje programom;
  • Upravljanje portfoliom.

Nakon obuke, kandidat dobija sertifikat o odslušanoj obuci. Ukoliko se kandidat odluči za polaganje testa, nakon uspešnog polaganja testa dobija sertifikat Fakulteta organizacionih nauka o uspešno položenom programu Strateško upravljanje programom/portfloliom projekata.

Benefiti za menadžere

Opšte obuke Centra za profesionalnu sertifikaciju menadžera obezbeđuju sledeće benefite sertifikovanim menadžerima:

• Povećavaju mogućnosti zapošljavanja;
  • Pružaju profesionalan status;
  • Demonstriraju menadžerske kompetencije;
  • Predstavljaju dokaz o posedovanju menadžerskih veština.

Benefiti za poslodavce

Opšte obuke Centra za profesionalnu sertifikaciju menadžera obezbeđuju sledeće benefite organizacijama čiji se zaposleni edukuju iz neke od prethodno navedenih oblasti:

• Organizacija stiče pouzdane menadžere na koje može da se osloni u pogledu konzistentne isporuke visokih standarda performansi;
  • Organizacija dobija mogućnost primene najbolje prakse – minimiziranjem rizika za njenu reputaciju;
  • Organizacija dobija mogućnost stavljanja teorije u praksu, što je vodi napred sa kontinualnim pozitivnim uticajem;
  • Organizacija stiče dugotrajan alat razvoja koji troši malo vremena i iziskuje male troškove.